poniedziałek, 2 lutego 2015

Hemoroidy w ciąży

Hemoroidy w ciąży to często spotykana dolegliwość kobiet ciężarnych, najczęściej spowodowane jest to rozrostem macicy oraz zaparciami, które spowodowane są dietą ubogą w błonnik a także wzrostem hormonów.

 Dlatego warto zmienić dietę która dostarcza odpowiednią ilość zbawiennego błonnika bo niewątpliwie czy to hemoroidy w ciąży czy też nie to jest to uporczywa dolegliwość. Dieta bogata w błonnik to przede wszystkim spożywanie dużej ilości warzyw strączkowych i owoców, w szczególności te suszone.
 Spożywanie przynajmniej dwóch litrów płynów dziennie też jest bardzo wskazane, najlepiej aby to była woda mineralna ale także mogą być to soki, kompoty, herbata zielona, owocowa (lepiej dołożyć trochę pieniędzy i kupić taką która faktycznie zawiera w sobie owoce niż taką która owoce ma tylko w nazwie).

 Odpowiednia higiena też jest ważna choć myślę, że każda odpowiedzialna kobieta o tym wie. Poza tym warto również zadbać o ruch. A więc nie tylko w domu przed telewizorem spędzać czas ale również wyjść na spacer, ewentualnie spokojna jazda rowerem. Istnieje również wiele ćwiczeń do kobiet w ciąży które na pewno znajdziesz w internecie. Mogą to być np ćwiczenia z piłką. Inne ćwiczenia są również pokazane na YouTube. Wystarczy wpisać "ćwiczenia dla ciężarnej" i lista filmików jest na prawdę spora.
 Istnieje jeszcze kilka sposobów na hemoroidy w ciąży. Na szczęście ta przypadłość jest okresowa i po narodzinach dziecka powinna w krótkim czasie zniknąć więc na szczęście nie jest wymagana interwencja chirurgiczna. Można też stosować czopki doodbytnicze a także maści. Oczywiście warto przed zastosowaniem przeczytać dołączoną ulotkę czy przykładowo dana maść nadaję się do użytku przez kobiety w ciąży. Warto również zapytać swojego lekarza, bo na pewno również on często spotyka się z tego typu problemami i również on może przepisać maści czy też inne środki na hemoroidy.

3 komentarze:

 1. Moja żona nabawiła się hemoroidów w czasie ciąży, podobno nic ciekawego

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe i pouczające wpisy :) Zapraszam również do mnie :)
  Pzdr :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hemoroidy w ciąży mogą być uciążliwe. Z racji specjalnego stanu kobiet nie wszystkie farmaceutyki mogą być stosowane. Warto więc w tym szczególnym okresie postawić na naturalne metody walki z tymi żylakami.

  OdpowiedzUsuń