piątek, 21 listopada 2014

Przyczyny powstawania hemoridów

Jakie są przyczyny powstawania hemoroidów? Ta choroba powstaje z wyniku działania kilku różnych czynników, na które przecież mamy całkowity wpływ. Więc śmiało można powiedzieć, że tak na prawdę to my sami jesteśmy sobie winni. Dlaczego? Chociażby w wyniku prowadzenia nieprawidłowego tryby życia.

  Pierwszą przyczyną choroby hemoroidalnej może być niewłaściwa dieta. Złe odżywianie, przede wszystkim niezdrowe, ubogie w witaminy, składniki odżywcze a w szczególności w błonnik, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego. Brak błonnika powoduje wiele komplikacji w naszym organiźmie, na samym wstępie mamy problemy z wypróżnianiem a więc zaparcia. Wtedy zachodzi sytuacja w której duża masa kałowa zbiera się i wywiera silny nacisk na żyły odbytu. A więc zaparcia są początkiem powstania tej wstydliwej choroby. Dlatego aby zapobiec tej sytuacji pij dużo niegazowanej wody, jedz dużo warzyw i owoców oraz warto zadbać o ćwiczenia fizyczne które poprawiają perystaltykę jelit.


  Kolejną przyczyną jest siedzący tryb życia. W dzisiejszych czasach czasami nie da się inaczej, tym bardziej jeżeli ktoś ma pracę za biurkiem i nie jest to tylko 8 godzin dziennie a niekiedy znacznie więcej. Jaki to ma wpływ na hemoroidy? Dość istotny ponieważ pozycja siedząca nie jest dla nas ludzi naturalna, siedząc naciskamy na żyły odbytu, a to są dobre warunki dla powstawania hemoroidów. Dlatego tak jak w akapicie wyżej warto zadbać o pewną aktywność fizyczną przed lub po pracy.

  Kolejna przyczyną może być pośpiech podczas wizyty w wc, krótka przerwa w pracy czy wiele innych spraw do załatwienia w ciągu dnia to mało czasu na toaletę. Chcemy tą sprawę załatwić jak najszybciej a taka sytuacja po której silne parcie powoduje napięcie żył może być powodem powstawania tej choroby.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz