czwartek, 20 listopada 2014

Objawy hemoroidów

Tak jak już wcześniej pisałem hemoroidy to choroba która spotyka bardzo dużo ludzi. Jest ona na pewno powodem do częstego dyskomfortu w wielu sytuacjach. Ale jak każda choroba, im wcześniej zostanie wykryta tym prędzej i przede wszystkim łatwiej jest nam z nią sobie poradzić. Dlatego jeżeli któryś z niżej opisanych objawów hemoroidów pasuje do Ciebie, to nie czekaj tylko udaj się po fachową pomoc do najbliższego lekarza. Wiem, że dla wielu nawet przed lekarzem będzie to wstydliwe ale na prawdę nie warto z tym czekać bo później może być tylko gorzej!

A więc do rzeczy. Najczęściej występujące objawy hemoroidów to krwawienie podczas oddawania stolca, a także pieczenie i swędzenie w okolicach odbytu. Hemoroidy występują w zewnętrznej i wewnętrznej części odbytu. Tak więc pierwsze symptomu uzależnione są od ich umiejscowienia.

Świąd i pieczenie to tak na prawdę pierwsza faza pojawienia się hemoroidów. Nie zawsze musi tak być ponieważ niekiedy tego typu sytuacje dotyczą całkiem zdrowych ludzi, którzy przez pewien czas zaniedbali dietę, higienę czy np pieczenie nastąpiło wskutek podrażnienia naskórka. Jednak mimo tego nie można tego zostawić i należy monitorować sytuację.


Kolejnym objawem choroby hemoroidalnej może być sytuacja w której mamy wrażenie niepełnego wypróżnienia. Ten symptom pojawia się w przypadku hemoroidów wewnętrznych. Dlaczego? Ponieważ nabrzmiałe guzki naciskają na ścianę śluzówki i dlatego rodzi się uczucie niepełnego wypróżnienia. Niepokojąca jest również sytuacja w której dochodzi do krwawienia. Widoczne jest to zazwyczaj na stolcu, papierze toaletowym czy na bieliźnie. Krew jest wtedy jasnego koloru i jest świeża.

Ostatnimi symptomami może być nietrzymanie stolca, dyskomfort w odbycie, czy wypadanie guzków krwawicznych.

Na koniec jeszcze raz powtarzam, że nie warto próbować działać własnymi siłami, warto sięgnąć po fachową pomoc. Od tego są lekarze dla których takie sytuacje są codziennie. Więc to żaden wstyd udać się na konsultacje do lekarza proktologa a świadczy to tylko o odpowiedzialności i dojrzałości. Powodzenia !!!

2 komentarze:

  1. Miałam te objawy i niestety się potwierdziło, miałam hemoroidy. Ale też nie ma co panikować i zachować zimną krew, należy udać się do lekarza specjalisty i też zmienić swój tryb życia, bo w dużej mierze u mnie stres w pracy, brak diety i sportu doprowadziły do zaburzeń organizmu. Nie polecam nikomu ale też życzę wygranej walki z hemoroidami ktokolwiek ma z nimi problem. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Hemoroidów nie należy lekceważyć, ja tak zrobiłam i teraz żałuję..

    OdpowiedzUsuń